Anasayfa

Belge Sağlama

Üniversitemizdeki eğitim – öğretim ve araştırma faaliyetlerini desteklemek amacıyla kütüphanemiz koleksiyonunda bulunmayan makalelerin sağlanması hizmeti verilmektedir. 

Bu hizmetten akademik personel ile yüksek lisans ve doktora öğrencileri yararlanabilmektedir. Kullanıcılarımızın kddb@odu.edu.tr kurumsal e-posta adresimize, ihtiyaç duyulan bilgi kaynağına ait bibliyografik künye bilgilerini göndermeleri, işlemlerin başlatılması için yeterlidir.

Makalelerin fotokopi ve posta ücreti kullanıcı tarafından karşılanır.

Belge Sağlama Protokollerimiz

Kütüphanelerarası İşbirliği Takip Sistemi (KİTS): Akademisyenlerimiz, yüksek lisans ve doktora öğrencilerimiz; ihtiyaç duydukları yayınlara/belgelere kütüphanemizden erişemedikleri takdirde; bu yayınları yükseköğretim kurumlarına bağlı ANKOS üyesi kütüphanelerden, Kütüphaneler arası İşbirliği Sistemi (KİTS) aracılığı ile ödünç alabilme imkanına sahiptirler.

Türkiye Belge Sağlama Sistemi (TÜBESS-ULAKBİM): Ülkemizdeki araştırmacıların akademik bilgi ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla ulusal bir toplu katalog (TO-KAT) üzerinden bilgi merkezleri / kurumlar arasında fotokopi ve/veya ödünç verme yoluyla kaynak paylaşımını mümkün kılan bir "Ulusal Belge Sağlama Ağı"dır. TÜBESS sıkça sorulan sorular için tıklayınız.

YÖK Tez Merkezi: Ulusal Tez Merkezi hizmetlerinin tamamı internet üzerinden verilmektedir. Yazarları tarafından Yükseköğretim Kurulu Ulusal Tez Merkezi Veri Tabanında arşivlenmesine ve internet üzerinden tam metin erişime açılmasına izin verilen tezler açık erişime sunulmaktadır. Tez Merkezi veri tabanında yayınlanma izni olmayan tezlerin basılı kopyalarına Üniversite kütüphaneleri aracılığıyla (TÜBESS üzerinden) erişilmektedir.

5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu Gereği (Telif Hakları) Konusunda Yasal Uyarı: Belge Sağlama Hizmeti Ülkemizde yürütülen bilimsel faaliyetleri desteklemek amacı ile sunulmaktadır. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununa göre bir eserin telif hakkı eser sahibine aittir. Söz konusu bilgi kaynakları ve belgelerin tamamı veya bir bölümü yazarlarından izin alınmadan ticari ya da mali kazanç amaçlı kullanılamaz, yayınlanamaz, dağıtılamaz ve kopyalanamaz. Belge Sağlama hizmetimizden yararlanan kullanıcılarımız telif hakkı konusunda yukarıda belirtilen yükümlülükleri kabul etmiş sayılırlar.T.C. Ordu Üniversitesi © 2015 Cumhuriyet Yerleşkesi PK 52200 Merkez / ORDU Telefon : 0 ( 452 ) 226 52 00
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı