Haberler & Duyurular
19.04.2017Başkanlığımız, Açık Erişim Sistemi hakkında Sayın Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Ş. Metin KARA'nın katılımlarıyla Eğitim Toplantıları düzenledi. Detaylar için tıklayınız.19.04.2017Gale Academic OneFile-Cengage Learning, Archives Unbound, The Times Digital Archive veritabanları 19.05.2017'ye kadar deneme erişimine açılmıştır. Detaylar için tıklayınız.18.04.2017Rosetta Stone veritabanı (Dil Eğitimi) 15 Haziran 2017 tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır. Detaylar için tıklayınız.13.04.2017Elsevier Freedom Collection veritabanına Son 5 yıl içinde (2012-2017) yayınlanmış e-kitapları kapsayacak şekilde abonelik sağlanmıştır. Detaylar için tıklayınız.03.04.2017 - 53. Kütüphane Haftası Etkinlikleri yerel basında... Haber videosu için tıklayınız...30.03.2017 - Lebib Yalkın Mevzuat Bilgi Bankası 29.03.2017 - ODÜ'de Kütüphane Haftası Kapsamında 81 İlde Eş Zamanlı Kitap Okundu28.03.2017 - ODÜ'de 53. Kütüphane Haftası Etkinlikleri Başladı. Haber için tıklayın.24.03.2017 - Rektörümüz Prof. Dr. Tarık YARILGAÇ Merkezi Kütüphane Binasının İnşaatında İncelemelerde Bulundu. Detaylar için tıklayınız. 20.03.2017 tarihinden itibaren, Ödünç kaynağı zamanında iade etmeyen üyeler için günlük 0,50 TL para cezası uygulanacaktır.17.03.2017 - SPORTDiscus with Full Text, Dentistry & Oral Sciences Source, Medline Complete, Sociology Source Ultimate veritabanları 15.05.2017'ye kadar deneme erişimine açılmıştır.22.02.2017-150.000 e-kitap ile hizmete sunulan Proquest e-Book Central'ın (eBrary) yenilenen platformu, YouTube eğitim videoları ve Kullanım Kılavuzları için tıklayınız.02.01.2017 - 2017 yılı için abonelik sağlanan veritabanları için tıklayınız.25.10.2016-Kütüphane koleksiyonumuzda olmasını istediğiniz listedeki e-kitapları KÜTÜPHANE HESABINIZ aracılığı ile talep edebilirsiniz. Liste için tıklayın...Yüksek Lisans ve Doktora öğrencilerinin dikkatine !
Anasayfa

EndNote hakkında herşey...

Kurulum ve kullanım için:

http://79.123.199.196/Login.aspx adresinden kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yaparak EndNote'yi indirebilirsiniz.

(Kullanıcı adı: .....@odu.edu.tr     Şifre: @odu.edu.tr uzantılı email şifreniz)

Üniversitemizde verilen eğitim programını video olarak izlemek için;

http://79.123.199.196/Login.aspx adresinden kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yaparak VİDEOyu izleyebilirisiniz.

(Kullanıcı adı: .....@odu.edu.tr     Şifre: @odu.edu.tr uzantılı email şifreniz)

 

EndNote Nedir?

EndNote (Online); kişisel bilgi veritabanlarınızı oluşturarak, bibliyografik bilgileri (örneğin makaleleri, kitapları, dergileri, katalogları, görsel verileri vb.) saklamanıza, düzenlemenize, taramanıza ve paylaşmanıza olanak sağlayan, makale yazım sürecinizde 6000’ in üzerinde farklı bibliyografya (dergi) stili (APA, Harvard, MLA, Turabian v.b.) ile atıf, şekil ve referanslarınızı düzenlemenize yardımcı olan ve çalışmalarınızı yayınlamak için en uygun dergileri öneren özel bir veritabanı ve  bibliyografya yazılımıdır.

EndNote bir online arama aracıdır - Online bibliyografik veritabanlarında arama, tarama ve referansları doğrudan yeniden düzenleme konusunda size en kolay yolları sunar. Ayrıca EndNote online/offline servislerden ve veritabanı kütüphanlerinden veri dosyaları import işlemi için birçok seçenek sunar.

EndNote bir referans ve imaj veritabanıdır - Özel kütüphanelerinizde bibliyografik referanslar depolama, yönetme ve arama işlemlerinde uzmandır. Grafik, tablo, şekil ve formül içeriklerini herbiri için kendi altyazı (caption) ve anahtar kelimeleri (keywords) ile düzenleyebilirsiniz.

EndNote gelişmiş bir makale ve bibliyografya yazılımıdır - Cite While You Write (CWYW) özelliği ile Microsoft Word de atıf, şekil ve tablolar dizini oluşturabilirsiniz. Siz makalenize referans, şekil ve tablo eklediğinizde, listeleri otomatik olarak oluşturulur ve sunulan 6.000’in üzerindeki dergi formatında düzenleme imkanı sağlar. Hazır Microsoft Word dergi şablonları ile yayımcılar tarafından istenen makale formatları konusunda da size kolaylık sunacaktır.

EndNote ortak ve multidisipliner çalışmalarınız için en mükemmel platformları sunar – EndNote masaüstü, online ve ipad versiyonlarındaki referans, kaynak ve kütüphane paylayışım seçenekleriyle ortak ve multidisipliner çalışmalarınızda en kolay çözüm ve platformlar oluşturmanıza olanak sağlar. EndNote desktop yazılım lisansı, sınırsız dosya depolama alanı, sınırsız referans depolama alanı ve grup paylaşımı sunan EndNote online erişimini içermektedir. Ayrıca EndNote desktop ve online ile mükemmel bir uyuma sahip olan EndNote iPad® Apple uygulama mağazasından edinilebilir. Desktop'tan Online ve iPad'e, yine desktop geri dönüşleri kolayca sağlanabilmektedir. Araştırmanıza her zaman erişebilmek için EndNote kütüphanenizi desktop, iPad ve online ile senkronize edebilirsiniz.

 
EndNote makale yazım sürecinizi hızlandıran en etkili yardımcınızdır - EndNote Online Match özelliği ile uygun dergi seçiminizi kolaylaştıracak ve makale yayımlama sürecinizi hızlandıracaktır.

EndNote ek özellikler 

 • Kişisel veya ortak referans ve kaynakça kütüphaneleri oluşturma
 • EndNote içerisinden, online veritabanlarında makale arama: PubMed, Web of Science (WoS), Legal Collection, Library of Congress ve erişimi mümkün olan kütüphanelerde
 • EndNote ile hazır olarak sunulan online veritabanları için 6.000'in üzerinde connection file ve üniversitenizin kütüphane kataloğunda arama yapmak için yeni connection file oluşturma imkanı
 • Ücretsiz, erişim ve aboneliğiniz olan online akademik veritabanlarından otomatik ‘Tam Metin’ makale indirme
 • Referans kaydı import seçenekleri: Direct export (Google Akademik, Google Books vb.), import filtreleri ve PDF import
 • Manuel referans kaydı oluşturma
 • Otomatik Tam metin pdf import ve makalelerin kaynakça bilgilerini oluşturma
 • Otomatik Tam metin pdf klasörü belirleyerek, toplu pdf import ve kaynakça bilgilerini oluşturma
 • Kişisel EndNote kütüphanenizi düzenleme ve yönetme: seçme, sıralama, arama, taşıma, güncelleme…
 • Grup seçenekleri: grup seti, kişisel gruplar ve akıllı gruplar ile referans grupları oluşturma ve düzenleme
 • Cite While You Write ile tez ve makalelerde bibliyografya oluşturma ve düzenleme
 • EndNote ile makale yazımı: Atıf yapma, referans listesi oluşturma, farklı dergi formatları için düzenleme ve hazır şablon kullanma...
 • Ortak çalışmalarınızda referans ve kütüphane paylaşımı.
  • Nerede veya hangi kurumdan olunduğu önemli olmadan 100 kişiye kadar tek bir referans kütüphanesi ile çalışma.
  • Paylaştığınız kütüphanenize ait oluşturulan aktif log kayıtları ile yapılan değişiklikleri anında görüntüleme.
 • EndNote Online Match ile en uygun dergi seçiminizi kolaylaştırma ve makale yayınlama sürecinizi hızlandırma
 • EndNote stil değişiklikleri ile fakülteniz makale/tez yazım formatını oluşturararak kolay, hatasız tez ve makale yazımı.

  


EndNote Kurulum Dosyaları:

ENDNOTE Kurulum Dosyası (Windows) tıklayınız.

(Download işlemini tamamladıktan sonra dosyayı açın. ‘Next butonu ile kurulum işlemini tamamlayın.)

 

EndNote hakkında:

EndNote – Detaylı Bilgi

:

https://researchsoftware.com/tr/software/bibliography/endnote

EndNote – Eğitim Doküman ve Videoları

:

https://researchsoftware.com/tr/videos

EndNote – Türkçe Kullanma Kılavuzu

:

https://researchsoftware.com/tr/manuals

EndNote – Pratik Kullanım Rehberi

:

https://researchsoftware.com/tr/endnote-pratik-kullanim-rehberi

EndNote – Tanıtım Sunumu ve Broşürler

:

https://researchsoftware.com/tr/downloads

EndNote – Stil, Connection File, Terim listeleri

:

https://researchsoftware.com/tr/downloads

EndNote – FAQ (Sık Sorulan Sorular)

:

https://researchsoftware.com/tr/faq/endnote

EndNote – YouTube Eğitim Videoları

:

https://www.youtube.com/user/EndNoteTraining

EndNote – Müşteriler

:

https://researchsoftware.com/tr/clientsT.C. Ordu Üniversitesi © 2015 Cumhuriyet Yerleşkesi PK 52200 Merkez / ORDU Telefon : 0 ( 452 ) 226 52 00
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı