Haberler & Duyurular
Yeni! Natural Medicines ve Complete Anatomy veritabanları 31/05/2018'e kadar deneme erişimine açılmıştır. Detaylı bilgi için tıklayınız.Yeni! 54. Kütüphane Haftası Etkinlikleri ODÜ’de Başladı... Haber için tıklayınız. 27.03.2018Yeni!  "Emin Çetinceviz Merkez Kütüphanesi Yayım Ağını Genişletiyor"adlı haber için tıklayınız 26.03.2018Acta Horticulturae aboneliği gerçekleştirilmiştir. 23.03.2018"ODÜ Bilgi Hazinesini Zenginleştiriyor" adlı haber için tıklayınız 16.03.2018ClinicalKey Medical Education veritabanı 17 Mayıs 2018'e kadar deneme erişimine açılmıştır. 23.03.2018Dijital Kütüphane Salonu 20.02.2018 saat 14:00 te açılmış olup hafta içi 08:30-18:00 saatleri arasında hizmet verecektir. 20.02.2018Başkanlığımızca; kütüphane koleksiyonumuzda bulunmayan materyallerin sağlanması hizmeti verilmektedir. Detaylar için tıklayınız. 23.01.2018Birim Kütüphane Çalışanlarına Kütüphane Otomasyon Sistemi (Librid) Hakkında Kullanıcı Eğitimi Verildi 10.01.2018Araştırma ve çalışmalarınıza katkı sağlayabilecek yayınları içeren ulusal ve uluslararası çevrimiçi arşivlere ait erişim adresleri indekslenerek internet sayfamızda paylaşılmıştır. 09.01.20182018 yılında abonelik sağlanan Elektronik Veritabanları için tıklayınız.01.01.2018Emin Çetinceviz Merkez Kütüphanesi Çalışma Saatleri hafta içi 08.30-22.30 saatleri arasıdır. 22.12.2017Emin Çetinceviz Merkezi Kütüphanesi ve Düriye Çetinceviz Okul Öncesi Eğitim Merkezinin Açılışı Gerçekleştirildi. 15.12.201720.03.2017 tarihinden itibaren, Ödünç kaynağı zamanında iade etmeyen üyeler için günlük 0,50 TL para cezası uygulanacaktır.Yüksek Lisans ve Doktora öğrencilerinin dikkatine !
Anasayfa

Rehberler

 Research Centers and Services Directory

Konu: Araştırma

Yaklaşık 27.500 araştırma kurumu hakkında bilgi içeren kapsamlı bir kaynaktır. Tüm dünyada yer alan üniversiteler, bağımsız kar amacı gütmeyen kuruluşlar, ticari araştırma ve geliştirme merkezleri, laboratuvarlar, bürolar, deney merkezleri ve fonlar gibi araştırma yapan veya araştırmalara destek veren kurum ve kuruluşlara ait iletişim bilgisi ve kısa tanımlamaları içermektedir.

http://www.asknumbers.com/

 TÜBİTAK Destekli Projeler Veri Tabanı (TDPVT)

Konu: Araştırma

TÜBİTAK tarafından desteklenen araştırma projelerinin ve TÜBİTAK-TÜBA-YÖK tarafından, üniversitelerde desteklenen sosyal bilimler alanındaki projelerin kesin raporları.

http://www.ulakbim.gov.tr/cabim/vt/uvt/proje/ 

 Directory of Open Access Journals

Konu: Genel

Bütün dil ve konularda serbest erişimli, tam metin ve bilimsel kalitesi onaylanmış dergilere ait bilgileri içeren e-rehber.

http://www.doaj.org/

 Directory Science

Konu: Genel Bilim Kapsamlı internet rehberi.

http://www.directoryscience.com/

 Science Search

Konu: Genel Bilim Bilim konusunda eğitim ve araştırma ile ilgili kaynakları bulmaya yarayan internet rehberi.

http://www.science-search.org/

 Yapı Rehberi - Elektronik İnşaat Kütüphanesi

Konu: Mühendislik İnşaat ve inşaat mühendisliği portalı.

http://www.yapirehberi.net/

 Directory of Electronic Health Sciences Journals

Konu: Sağlık Bilimleri

Klinik tıp, biyomedikal inceleme ve hemşirelik gibi konulardaki gözden geçirilmiş basılı dergilerin elektronik versiyonlarına yönelik bilgilere erişim olanağı sağlar. Tıp bilimleri ile ilgili serbest erişimli olan elektronik dergilerin listesi de verilmektedir.

http://www.gardinerlibrary.com/default.aspx?id=15

 Drug Information - FDA

Konu: Sağlık Bilimleri

FDA'ın kabul ettiği ilaçlar, yan etkileri, klinik olguları, uyarılar, raporlar, projeler hakkında bilgi.

http://www.fda.gov/Drugs/default.htm

 Drug Information - NLM

Konu: Sağlık Bilimleri

İlaç tanımları, kullanım öncesi ve kullanım süreci, önlemler ve yan etkiler, ticari isimleri, kategori bilgisi.

Kaynak: MedMaster™† (ASHP) ve USP DI® Advice for the Patient® ‡ (USP).

http://www.nlm.nih.gov/medlineplus/druginformation.html

 İlk Yardım Rehberi

Konu: Sağlık Bilimleri

http://www.klinisyen.com.tr/

 RxList Internet Drug Index

Konu: Sağlık Bilimleri

http://www.rxlist.com/script/main/hp.asp

İlaçlar hakkında yararlı bilgiler içeren bir kaynak.

 Asknumbers

Konu: Ölçümler Uzunluk, ağırlık, hacim, ısı, gün-zaman, basınç, alan, bilgisayar hafızası, enerji/iş, güç, bükme momenti, daire-açı, sıklık, kuvvet, elektrik, radyasyon, hız, yoğunluk, ışık, ivme, viskozite, akış hızı, ses, veri transferi, kambiyo, giysi/ayakkabı, pişirme ile ilgili ölçütlerini birbirlerine dönüştürme cetvelleri bulunmaktadır.

http://www.asknumbers.com/ T.C. Ordu Üniversitesi © 2015 Cumhuriyet Yerleşkesi PK 52200 Merkez / ORDU Telefon : 0 ( 452 ) 226 52 00
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı