İletişim Önemli Linkler BİDB Servis
Anasayfa

Deneme Veritabanları

Flipster 

 

 Flipster Dijital Magazinler veritabanı; Time, Forbes, Bloomberg Businessweek, Cosmopolitan, Vogue, Newsweek, New Yorker, Rolling Stone, Sports Illustrated, Foreign Affairs, Fortune, Travel + Leisure, Marie Claire ve daha bir çok dergiye erişim imkanı sunmaktadır.

Önemli bazı yayınların listesi için tıklayınız 

Deneme erişimine açılan magazin türü dergilerin tam listesi icin tıklayınız 

 Okuyucularınız isterlerse bilgisayarlarındaki internet tarayıcılarından çevrimiçi olarak bu dergileri okuyabilir ya da akıllı cihazlarından çevrimdışı olarak kullanabilirler. çevrimdışı faydalanabilmeleri için AppStore’da ve Android Market’te Flipster uygulamasını indirmeleri gereklidir.

Kullanıcı Kılavuzları:

Masaustu Bilgisayarlar icin Flipster

Android Cihazlar icin Flipster Kullanimi

iPad ve iPhone icin Flipster Kullanimi

Tum Mobil Cihazlar icin Flipster Kullanimi  

 

 

Son Erişim Günü:

05.02.2017

Tümer ALTAŞ A.Ş. Sınav Hazırlık ve Dil Eğitimi veritabanı

 

Kayıt olmak için:

http://eyds.tumeraltas.com.tr adresine giriniz. Kurum internet ağı üzerinde iseniz, "Kayıt Ol" tıklayarak sadece bilgilerinizi doldurmanız yeterlidir, hesabınız hemen etkinleşecektir. Kurum dışında bir ağdan etkinleştirme yapacaksanız, 0452.2265224 nolu telefondan Daire Başkanlığımızı arayarak kurum kodunuzu öğrenebilir, Yine "Kayıt Ol" formunda altta yer alan "Kurum Kodu Girin" yazan kutucuğa kodu girerek hesabınızı hemen etkinleştirebilirsiniz.

Not: Hesabınız etkinleştikten sonra istediğiniz yerden veritabanına erişebilirsiniz; kurum ağına bağlı olmanız gerekmez.

Veritabanı İçeriği:

  • (e)YDS: 2005 -2012 yılları arası çıkmış 4500 adet KPDS, ÜDS (sağlık, sosyal, fen) soruları ve her bir sorunun video çözümü.
  • PTE: Sınavın 20 soru türüne ait tanıtım ve etkili stratejiler
  • IELTS: 4 becerinin tamamını kapsayan detaylı tanıtım ve stratejiler.
  • TOEFL iBT: 4 becerinin tamamını kapsayan detaylı tanıtım ve stratejiler.
  • Dinleyerek Kelime: 3600 Akademik sınav kelimesi ve her kelime için Hafıza Teknikleriyle oluşturulmuş ses bağlantısı. Sadece dinleyerek kelime öğrenme.
  • Cümle Çevirileri: Kelimelerin cümlede geldikleri anlamı sağlamlaştırmak ve okuma anlama becerisini geliştirmek için hazırlanmış cümle çevirileri.
  • Paragraf Çevirileri: Okuma anlama becerisini geliştirmek için hazırlanmış 7 adet strateji videosu ve 91 adet metin çevirisi.
  • Görüntülü Gramer Konu Anlatımı: A’dan Z’ye tüm gramer konularının en ince detaylarıyla anlatıldığı 335 video anlatımlı içerik.
  • Toplamda 10.000 üzeri görsel ve işitsel içerik.

Son Erişim Günü:

31.01.2017

     

 

 T.C. Ordu Üniversitesi © 2015 Cumhuriyet Yerleşkesi PK 52200 Merkez / ORDU Telefon : 0 ( 452 ) 226 52 00