Anasayfa

Deneme Veritabanları

Video LMS Eğitim Portalı

111 set, 6804 videonun bulunduğu Eğitim portalında SolidWorks, Catia, AutoCAD, Siemens UG NX, Autodesk Inventör, SolidCAM, ANSYS, Office gibi programların eğitim videoları mevcuttur. Portala üniversiteye ait kurumsal e-posta aderesiniz ile (@odu.edu.tr/@ogrenci.odu.edu.tr) uzantılı e-posta adresleriniz ile  kayıt olup videoları izleyebilirsiniz.

Son Erişim Günü:

31 Aralık 2017

 

Rosetta Stone

 Rosetta Stone Library Solution veritabanı; araştırmacıların ve kurum çalışanlarının istifade edebileceği, ister başlangıç seviyesi olsun, isterse orta seviyede, farklı seviyedeki kullanıcıların istifade edebileceği, 30 dil içeren en popüler dil eğitim setidir.

İçerdiği 30 dil: Afganca, Almanca, Arapça, Çince, Dari Farsçası, Endonezya Dili, Farsça, Filipin Dili, Flemenkçe, Fransızca, Hintçe, İbranice, İngilizce (Amerikan), İngilizce (İngiliz), İrlanda Dili, İspanyolca (Latin Amerika), İspanyolca (İspanya), İsveççe, İtalyanca, Japonca, Korece, Latince, Lehçe, Portekizce (Brezilya), Rusça, Savahilice, Urduca, Türkçe, Vietnam Dili ve Yunanca’dır.

Rosetta Stone’a giriş işlemleri sırasında kurumsal e-posta adresi kullanılması tercih edilmektedir.

Son Erişim Günü:

31 Aralık 2017

Almanhal İslam Çalışmaları

 

 Özellikle İlahiyat ve İslam Araştırmaları için Orta Doğu'daki en iyi yayıncılardan derlenmiş bilimsel içeriği, Arapça detaylı arama yapılabilen bir veritabanıdır.

 Orta Doğu'nun önde gelen yayıncıları tarafından telif hakları güvence altına alınmış akademik araştırmaları, üniversite yayınlarını, bilim toplulukları ve araştırma kuruluşlarının çalışmalarını  tek bir platformda toplayan koleksiyondur.

Konular: 

İslam Fıkıh: : mevzuat, hukuk ve yasal hükümler içermektedir.

İslam ve Diğer Disiplinler: İslam'da diğer konular; İş Dünyasında İslam, Tıpta İslam, Siyasette İslam İslam'ın diğer dinlerle Kutsal kitaplar ve konular çerçevesinde detaylı ve derinlemesine karşılaştırılmasını ele alan araştırmalar

Konulara göre özelleştirilmiş İslami İlimler koleksiyonu:

a. İnanç  b. Kuran Bilimleri c. Hadis Bilimleri d. İslam Mezhepleri e. Peygamber Biyografisi f. İslam Felsefesi g. İslam Ahlakı h. İslam Kültürü ve İslam tarihi.

Son Erişim Günü:

31 Aralık 2017

İntihal.net

Akademik çalışmalardaki benzerlik oranını ortaya koymak için üretilmiş milli bir programdır. İntihal.net ile herhangi bir kullanıcı sayısı sınırına takılmadan, öğrenci ödevi, yüksek lisans doktora tezi ve makale taraması ayrımı yapılmadan, belgenizin otomatik olarak arşive eklenmesi problemini yaşamadan rahatlıkla benzerlik testi yapabilirsiniz.

Kullanım Klavuzu için tıklayınız.

Son Erişim Günü:

 31 Aralık 2017

e-Sınav

Online Sınav Hazırlık ve Dil Eğitimi Veritabanının yeni versiyonu olan "e-Sınav" veritabanından faydalanmak için üniversitemiz IP adreslerinin tanımlı olduğu ağ bilgisayarlarından veya mobil cihazlarından kayıt yapılması yeterlidir.  Deneme erişimi bitiminde, veritabanına "Açık Erişim" modunda 3305 içeriğe erişime devam edilebilecektir.

Son Erişim Günü:

 31 Aralık 2017

 

 T.C. Ordu Üniversitesi © 2015 Cumhuriyet Yerleşkesi PK 52200 Merkez / ORDU Telefon : 0 ( 452 ) 226 52 00
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı