Anasayfa

Genel Bilgi

Üniversitemiz yerleşkesi içerisinde Morfoloji binasında yer almakta olan Merkez Kütüphanemiz, 330 m2 kullanım alanına sahip olup, Kütüphane ve Çalışma Salonu kısımlarından oluşmaktadır. Okuma Salonu 45 kişilik oturma kapasitesine sahiptir.

Kütüphanede öğrencilerin kullanımına açık bilgisayarlar olmakla birlikte öğrencilerin kendi bilgisayarlarıyla internete bağlanmalarını sağlayan kablosuz ağ sistemi bulunmaktadır.

Ordu Üniversitesi Merkez Kütüphanesi; Library of Congress Sınıflama Sistemine göre sınıflandırılması yapılmış 9,066 basılı eser, yaklaşık 200,000 elektronik kitap, 12 adet veritabanı ile hizmet vermektedir. Birim Kütüphaneleri olan Fen-Edebiyat Fakültesi Birim Kütüphanesi, İlahiyat Fakültesi Birim Kütüphanesi, Ünye İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Birim Kütüphanesi'nde yapılan kataloglama çalışmaları ile tüm kütüphanelerinde toplamda 49,509 basılı eser kayıt altına alınarak kütüphane kullanıcılarının hizmetine sunulmuştur. Ordu Üniversitesi öğretim elemanları ve öğrencileri, kütüphanenin elektronik bilgi kaynaklarına IP kontrollü olarak uzaktan erişim sağlayabilmekte ve literatür tarayabilmektedirler.

Merkez Kütüphanemiz hafta içi 08:00-19.00 saatleri arasında kullanıcıların hizmetine açık olup; Okuma Salonu haftanın yedi günü saat 24:00’a kadar hizmet vermektedir.

 T.C. Ordu Üniversitesi © 2015 Cumhuriyet Yerleşkesi PK 52200 Merkez / ORDU Telefon : 0 ( 452 ) 226 52 00
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı