Haberler & Duyurular
Yeni!  Rosetta Stone (Online dil eğitim seti) veritabanı 31 Aralık 2017'ye kadar deneme erişimine açılmıştır. 14.11.2017Yeni!  Almanhal İslam Çalışmaları veritabanı 31 Aralık 2017'ye kadar deneme erişimine açılmıştır. 15.11.2017Yeni!  İntihal.net benzerlik programı 31 Aralık 2017'ye kadar deneme erişimine açılmıştır. 16.11.2017Yeni!  Sayısal Kitap Türkçe e-Kitap veritabanı 15 Aralık 2017'ye kadar deneme erişimine açılmıştır. 16.11.2017Yeni!  İntihal.net Benzerlik Programı 31 Aralık 2017'ye kadar deneme erişimine açılmıştır. 17.11.2017Yeni!  UpToDate Kullanıcı Eğitimi 16 Kasım 2017, Perşembe, 12.15'te ODÜ Eğt. ve Arş. Hast.'de düzenlenecektir. Detaylar için tıklayınız.Yeni!  Access Digital Library veritabanı 30 Kasım'a kadar deneme erişiminize açılmıştır. 03.11.2017ODÜ, Yeni Kütüphanesiyle Bilimsel Çalışmalara Katkı Sağlamaya Devam Edecek. 23.10.2017UpToDate veritabanı 15.12.2017 tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır. 23.10.2017Cochrane Library veritabanı 15 Kasım 2017'ye kadar deneme erişimine açılmıştır. Detaylar ve erişim için tıklayınız. 16.10.2017Başkanlığımızın da katkı sağladığı "Üniversitemize Yeni Kayıt Yaptıran Öğrenciler İçin Oryantasyon Semineri Düzenlendi" haberi yerel basında... 05.10.2017Başkanlığımız Personellerinden Dursun KALKAN, yeni açılacak olan Merkezi Kütüphane hakkında öğrencileri bilgilendirerek, sunulan hizmetler ile ilgili detaylı bilgi paylaşımı yaptı. 29.09.2017PressReader veritabanı 10 Kasım 2017'ye kadar deneme erişimine açılmıştır. Detaylar ve erişim için tıklayınız. 29.09.2017BoardVitals Soru Bankası veritabanı 31 Ekim 2017'ye kadar deneme erişimine açılmıştır. Detaylar ve erişim için tıklayınız. 27.09.2017ODİMER TV'nin "ODÜ Merkezi Kütüphanesi Açılıyor" Haberinin videosu için tıklayınız 07.09.2017"Merkezi Kütüphane ve Okul Öncesi Eğitim Merkezi Eylülde Açılıyor" Haberinin videosu için tıklayınız 07.08.2017Passport veritabanı 6 Aralık 2017'ye kadar deneme erişimine açılmıştır. Detaylar ve erişim için tıklayınız.06.06.2017Merkezi Kütüphane ve Okul Öncesi Eğitim Merkezi Binalarında Son Aşamaya Gelindi. Haber için tıklayınız...05.06.2017Video Eğitim Portalı VideoLMS 31 Aralık 2017'ye kadar deneme erişimine açılmıştır. Detaylar ve erişim için tıklayınız.25.04.2017Başkanlığımız, Açık Erişim Sistemi hakkında Sayın Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Ş. Metin KARA'nın katılımlarıyla Eğitim Toplantıları düzenledi. Detaylar için tıklayınız.19.04.2017Elsevier Freedom Collection veritabanına Son 5 yıl içinde (2012-2017) yayınlanmış e-kitapları kapsayacak şekilde abonelik sağlanmıştır. Detaylar için tıklayınız.13.04.201753. Kütüphane Haftası Etkinlikleri yerel basında... Haber videosu için tıklayınız...03.04.2017Lebib Yalkın Mevzuat Bilgi Bankasına üyelik için tıklayınız. 30.03.201720.03.2017 tarihinden itibaren, Ödünç kaynağı zamanında iade etmeyen üyeler için günlük 0,50 TL para cezası uygulanacaktır.Yüksek Lisans ve Doktora öğrencilerinin dikkatine !
Anasayfa

Abone Veritabanları

 

ABONESİ OLDUĞUMUZ

VERİTABANLARI

 


Elsevier Freedom Collection

 

 

Abonelik son 5 yıl içinde (2012-2017) Elsevier tarafindan yayınlanmış tum e-kitapları kapsamaktadır.

Kitap Listeleri için tıklayınız.

Tanıtım broşürü için tıklayınız.

 

 

PROQUEST E-BOOK CENTRAL  

 

Ebook Central 150.000’nin üzerinde elektronik kitap içermektedir. İşletme&Ekonomi, Antropoloji, Bilgisayar&IT, Güzel Sanatlar, Mühendislik ve Teknoloji, Eğitim, Tarih, Dil&Edebiyat, Tıp, Psikoloji, Fiziki Bilimler, Fen Bilimleri, Din ve Sosyal Bilimler gibi 15 ana konu başlığı altında sınıflandırılmış yüzlerce alt başlık içermektedir. 

Proquest e-Book Central YouTube eğitim videoları

Proquest e-Book Central Bilgi Kitapçığı 

Proquest e-Book Central Kullanım Kılavuzu 

 

EBSCO CINAHL   

 

 

Hemşirelik, ebelik ve sağlık hizmetleri alanlarinda birincil danışma kaynağı olan Cinahl veritabanı Hemşirelik ve hasta bakımı ile ilgili temel danışma kaynağı olmakla birlikte 1,300'den fazla tam metin dergi içeriğine erişim sağlamaktadır.

 

 

 

 

ELSEVIER CLINICAL KEY

 

Tıp uzmanları için özel olarak tasarlanmış ClinicalKey, uzmanların bilgiyi ve cevapları nasıl aradıklarını anlamak için tasarlanmış ilk akıllı klinik bilgi motorudur.

Clinical Key, cevap verme hızınızı maksimize etmek için tasarlanmıştır. Günümüzde, karşınıza, incelemek zorunda kalacağınız yüzlerce sonuç getiren aramalar yeterli değildir. Clinical Key, bu sorunu, karşınıza önce klinik acıdan en ilgili sonucu getirerek ve değerli vaktinizi koruyarak çözmekte, bu vaktin, hasta sonuçlarının iyileştirilmesine harcanmasına yardımcı olmaktadır.

Clinical Key, bunu, Elsevier’in tüm tıbbi ve cerrahi içeriğini – 900’den fazla kitap, 500’den fazla en saygın dergi ve 9000’den fazla cerrahi ve tıbbi müdahale videosu – bir araya getirerek ve bunu, uygulama rehberleri, hastaları eğitici broşürler ve MEDLINE’ın tamamı gibi diğer değerli içerikle birleştirerek gerçekleştirmektedir.

Ayrıca:

 1)Çıktı alma

 2)PDF içeriklerine erişim ve download

 3)Resimleri otomatik sunuma ekleme: Presentation Maker

 4)Arama sonuçlarınızdaki içerikleri daha sonra okumak için okuma listenize ekleme: Reading List  gibi özellikleri vardır.

  

 

HİPERLİNK E-KİTAP    

 

 

Akademisyenler, bilim insanları, ögrenciler ve meraklıların, akademik bilgiye hızlı ve kolay erişimini gerçekleştirmek amacıyla, HiperLink tarafından gelistirilmiş

Türkiye’nin ilk Türkçe e-kitap veri tabanıdır.Basit ve detaylı arama seçenekleri, tam metin içinde arama yapma, not alma, otomatik kaynakça gösterme, telif hakları kapsamında çıktı alma, ilgili alanları kopyalama, kullanıcıların kendi e-kütüphanesini olusturabilme gibi birçok özelligiyle kullanıcılara kolaylık sağlamaktadır.

Askeri Bilimler, Astronomi ve Uzay,Bilgisayar, Çevre Bilimleri, Dil ve Edebiyat, Egitim, Ekonomi ve Finans, Enerji, Felsefe, Psikoloji ve Din, Fizik, Genel Çalısmala, Güzel Sanatlar, Hukuk, Isletme ve Yönetim, Kimya, Kütüphanecilik, Matematik ve Istatistik, Medya ve Iletisim, Mimarlık ve Tasarım, Mühendislik ve Teknoloji, Müze ve Kültürel Çalısmalar, Müzik, Politika ve Uluslararası Iliskiler, Sosyoloji, Spor, Seyahat ve Turizm, Tarih, Tarım ve Biyoloji, Tıp alanlarında 8.000'den fazla e kitap sunmaktadır.

 

Oxford Journals Online

 

 

 

 

Beşeri Bilimler, Hukuk, Yaşam Bilimleri, Matematik ve Fizik Bilimleri, Tıp, Sosyal Bilimler

Kullanım klavuzları ve Broşürler için tıklayınız. 

 

 

Turnitin İntihal Tespit Programı

(Öğrenci Tezleri ve Ödevleri için)

 

Öğrenci ödevleri ve projelerinde intihalleri ve usulsüz alıntıları engellemek amacıyla kullanılan web tabanlı sistemdir. Sisteme yüklenen ödev, proje vb çalışmalar çok geniş bir veri havuzdaki kaynaklarla otomatik olarak karşılaştırılır ve alıntılar, benzerlikler,usulsüz kaynak kullanımları tespit edilerek bir benzerlik raporu oluşturulur. Turnitin'in veri havuzunda akademik veritabanları, dergiler ve yayınlara ek olarak, 200 milyondan fazla öğrenci ödevi ve 17 milyardan fazla web sayfası bulunmaktadır.

 

 

 

Lebib Yalkın Mevzuat Bilgi Bankası

 

 

Vergi, Sosyal Güvenlik, Ticaret ve Finans, Dış Ticaret, Gümrük, Sektörel Mevzuat, Yargı Kararları ve Lebib Yalkın Mevzuat Dergisi ana kategorileri altında 64 konu başlığında kapsamlı güncel mevzuat , zengin yargı kararları ve yorumlu uzman makalelerini kapsar.

Özellikler için tıklayınız...

 

 

 

 

Jstor

 

Arşiv niteliğinde bir veritabanıdır. Antropoloji, arkeoloji, ekoloji, Amerika ve Afrika çalışmaları, Asya çalışmaları, bitki bilimi, işletme, Ortadoğu çalışmaları, ekonomi, maliye, eğitim, fen bilimleri, tarih, dil, edebiyat, felsefe, siyaset bilimleri, nüfus etüdleri, sosyoloji, coğrafya, din, folklör, film, gösteri sanatları, müzik, istatistik ve matematik konularını kapsamaktadır.  

How to use Jstor ? 

How to Search JSTOR ? 

Using the JSTOR Platform 

Wiley

 

1997 yılından günümüze ticaret, maliye, yönetim, kimya, bilgisayar bilimi, yerbilim, eğitim, mühendislik, hukuk, yaşam bilimleri, tıp, matematik, istatistik, fizik, psikoloji alanlarında Wiley-Blackwell tarafından yayımlanan 1.367 tammetin dergiye genel olarak 1997'den günümüze erişim olanağı sağlar.

EndNote

 

 

Kurulum ve kullanım için:

http://79.123.199.196/Login.aspx adresinden kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yaparak EndNote'yi indirebilirsiniz.

(Kullanıcı adı: .....@odu.edu.tr     Şifre: @odu.edu.tr uzantılı email şifreniz)

Detaylı Bilgi için Tıklayınız. 

 

TÜBİTAK ULAKBİM EKUAL KAPSAMINDAKİ VERİTABANLARI 

 

 

CAB 

 

 736 Dergi

 Lisans Koşulları

 Yardım

 

 EBSCOHOST 
Academic Search Complete 
Business Source Complete 
DynaMed 
Applied Science & Business Periodicals 
Retrospective Index 

Education Index Retrospective
Applied Science & Technology Index Retrospective
MasterFILE Complete
Newspaper Source Plus

 

-Academic Search Complete: Tüm disiplinlerdeki akademik kurumlar için tasarlanmış tam metin veri tabanıdır.

-Business Source Complete: İşletme, iktisat, uluslararası ilişkiler, siyaset bilimi ve kamu yönetimi konulu konularında kapsamlı veri tabanıdır.

-DynaMed: Hastalıklar hakkında kanıta dayalı bilgi veren veri tabanıdır.

-Applied Science & Business: Mühendislik disiplinin yanı sıra, bilgisayar teori ve sistemleri hakkında bilgi içeren veri tabanıdır.

 12505 Dergi

 Yardım

 Lisans Koşulları 

 

 

 

Emerald eJournals Premier Koleksiyonu 

 

 

Ağırlıklı olarak yönetim bilimleri alanında yayın yapan Emerald Yayınevi'nin bütün e-dergilerini içeren Emerald Premier eJournal Koleksiyonu; 306 adet e-dergi ve 13 konu başlığı içermektedir.

 309 Dergi

 Emeral Premier İçerik ve Kullanım Sunumu

 

 

IEEE

 

İçeriği elektrik-elektronik mühendisliği, bilgi teknolojisi, bilgisayar, biomedikal mühendisligi, fizik vb. konularda tam metin erişim vermekle birlikte veri tabani IEEE ve IEE' nin dergi, konferans ve standartlarını içermektedir.

 413 Dergi 
 1220 Konferans Serisi 
 3341 Standart

 Yardım

 IEEE Digital Library Hakkında

 EEE Kullanım Kılavuzu

 Lisans Koşulları 

 

 

 

 

iThenticate

 

Üniversiteler başta olmak üzere bütün kurum ve kuruluşlarda hazırlanacak tez, proje, ödev ve belgeler ile akademik düzeyde üretilecek makalelerdeki kopyacılık (intihal) oranının otomatik olarak tespiti için kullanılmaktadır.

 iThenticate İntihal Veri Tabanı Kullanım Kılavuzu
 iThenticate Document Viewer Benzerlik Raporu Kılavuzu
 Başlangıç Kılavuzu
 Yönetici Kılavuzu

 Lisans Koşulları 

 

 

Mendeley 

 

 Referans Yönetim Sistemi

 MIE Hakkında

 Mendeley
 Kullanım Kılavuzu
 Mendeley LibGuide 
 Mendeley Destek

 

 

OVID-LWW

 

 Tıp ve ilgili bilim dalları ile ilgili LWW dergilerini tam metin olarak kapsar. 

 Yardım
 OVID-My Workspace
 Kullanım Videoları
 Tanıtım Broşürü
 OVID Poster
 İstatistik Alma

 376 Dergi

 

 

 

ScienceDirect

 

Fen bilimleri teknoloji ve tıp alanlarındaki Elsevier tam metin dergi koleksiyonudur.

Kullanım Kılavuzu(Tr) 
Kullanım Kılavuzu(Eng) 
Yönetici Araçları 
Diğer Dokümanlar

2261 Dergi 

Lisans Koşulları 

 

 

 

Scopus

 

Disiplinler arası, dünyanın en büyük abstrakt veri tabanlarından biridir. Scopus 1960'lardan itibaren abstrakt bilgileri ile 1996 yılından itibaren atıf bilgilerini bir ortamda sunan veri tabanıdır.

Kullanım Kılavuzu(Tr)
Kullanım Kılavuzu(Eng)
Yönetici Araçları
Web Servisleri
Elsevier Scopus APIs
How To Guides

Lisans Koşulları

 

 

 

SpringerLink 

 

 2151 Dergi
 483 Açık Erişimli Dergi

 Kullanım Kılavuzu(Tr)
 Eğitici Videolar ve Dokümanlar
 Yazarlar için
 Makale Yazım Kuralları
 Manuscript Hazırlama Rehberi
 Uzaktan Erişim
 SpringerLink Remote Access End User
 Springer Uzaktan Erişim

 İstatistik Alma

 Lisans Koşulları

 

 

 

Taylor & Francis

 

 

 Birçok bilim dalında yer alan tam metin veri tabanıdır.

 Online Kullanım Klavuzu 

 Platform Güncellemesi Duyuru Metni 

 2173 Dergi

 Yardım 
 Bilgi Dokümanı

 Lisans Koşulları

 

 

Web of Science  

 

 Bibliyografik/Atıf 

 Yardım
 Web Servisleri
 İstatiktik Alma  Adımları
 Web Of Science (APIs)
 Web Of Knowledge

 Lisans Koşulları

 T.C. Ordu Üniversitesi © 2015 Cumhuriyet Yerleşkesi PK 52200 Merkez / ORDU Telefon : 0 ( 452 ) 226 52 00
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı