Haberler & Duyurular
Yeni! Turnitin & iThenticate-İntihal Engellemeye Yardımcı Programlar Eğitimi, 19/11/2018 Pazartesi günü saat:10.30’da Fen Edebiyat Fakültesi Seminer Salonu’nda düzenlenecektir.Yeni!  Gale Reference Complete Veritabanı etiğimi 15.11.2018 tarihinde saat 14:30'da Fen Edebiyat Fakültesi Seminer Salonunda verilecektir. 12.11.2018Başkanlığımızca geçmişte düzenlenen sosyal etkinlikler, eğitim seminerleri ve haberler için tıklayınız...Deneme erişimine açılan veritabanları için tıklayınız...Başkanlığımız Fatsa Deniz Bilimleri Fakültesi'nde, Ünye İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde ve Ünye Meslek Yüksekokulu'nda tanıtım ve eğitim toplantıları gerçekleştirdi.11.10.2018Karşıyaka İlköğretim Okulu öğrencilerinin Emin Çetinceviz Merkez Kütüphanesi'ne düzenlediği gezi etkinliğine Rektör Yardımcımız Sayın Prof. Dr. Tevfik NOYAN katılım sağladılar. 03.10.2018Başkanlığımız, Eğitim Fakültesi öğrencilerine Kütüphane Hizmetlerini tanıtarak eğitim verdi. 27.09.2018Yeni Öğrencilere sunulan Oryantasyon Programına Kütüphanecilerimiz Uğur DONBAY ve Dursun KALKAN sunumlarıyla katkı sağladılar. 27.09.2018Emin Çetinceviz Merkez Kütüphanesi 01/10/2018 itibariyle 08.00-22.30 arası hizmet verecektir. 24.09.2018"Üniversitemiz Kurumsal Hafıza Çalışmalarını Hızlandırdı" adlı haber için tıklayınız.13.09.201854. Kütüphane Haftası Etkinlikleri ODÜ'de başladı. 27.03.2018"Emin Çetinceviz Merkez Kütüphanesi Yayım Ağını Genişletiyor"adlı haber için tıklayınız 26.03.2018"ODÜ Bilgi Hazinesini Zenginleştiriyor" adlı haber için tıklayınız 16.03.2018Başkanlığımızca; kütüphane koleksiyonumuzda bulunmayan materyallerin sağlanması hizmeti verilmektedir. Detaylar için tıklayınız. 23.01.2018Birim Kütüphane Çalışanlarına Kütüphane Otomasyon Sistemi (Librid) Hakkında Kullanıcı Eğitimi Verildi 10.01.2018Araştırma ve çalışmalarınıza katkı sağlayabilecek yayınları içeren ulusal ve uluslararası çevrimiçi arşivlere ait erişim adresleri indekslenerek internet sayfamızda paylaşılmıştır. 09.01.20182018 yılında abonelik sağlanan Elektronik Veritabanları için tıklayınız.01.01.2018Emin Çetinceviz Merkezi Kütüphanesi ve Düriye Çetinceviz Okul Öncesi Eğitim Merkezinin Açılışı Gerçekleştirildi. 15.12.201720.03.2017 tarihinden itibaren, Ödünç kaynağı zamanında iade etmeyen üyeler için günlük 0,50 TL para cezası uygulanacaktır.Yüksek Lisans ve Doktora öğrencilerinin dikkatine !
Anasayfa

Abone Veritabanları

 

ABONESİ OLDUĞUMUZ

VERİTABANLARI

Acta Horticulturae

Acta Horticulturae, ISHS Sempozyumları ve Uluslararası Bahçe Bitkileri Kongresi başta olmak üzere hakemli bir derlemedir. Tüm Acta Horticulturae makaleleri (şu anda 65.000'den fazla tam metin makalesi) çevrimiçi olarak mevcuttur.

American Chemical Society

(ACS)

American Chemical Society; uygulamalı kimya, kimya mühendisliği, biyokimya, biyoteknoloji, temel kimya, organik kimya, eczacılık, polimer ve malzeme bilimi vb. konuları kapsayan 50'den fazla dergiye ilk sayılarından günümüze erişim vermektedir.

Sage Premier

SAGE Premier (SAGE Journals) veritabanı çoğu citation indekslerde yer alan psikoloji, siyaset bilimi, eğitim, iletişim, sosyoloji, kültürel çalışmalar, suç bilimi, materyal bilimi, mühendislik, sağlık bilimleri, yaşam bilimleri, şehir araştırmaları vb. alanlarında hakemli akademik dergilere 1999 yılından günümüze online erişim sağyan bir veritabanıdır.

Başlık Listesi İçin Tıklayınız.

Kullanım Klavuzu İçin Tıklayınız.

e-Marefa

(Islamic Studies &Arabic Litarature)

E-Marefa Arap dünyasının en prestijli akademik yayıncıları tarafından hakemli dergilerde yayınlanan tam metin makalelere, istatistiklere, tezlere erişim imkanı sunmaktadır. Marefa, Ürdün’de “World Company for Digital Content” tarafından yönetilen bir Arap elektronik veritabanıdır. Bu şirket Arap dijital içeriği ve bilgi sağlamada uzmanlaşmıştır.

İçeriğinde genel olarak 19 Arap ülkesindeki 300 kuruluştan yaklaşık 1750 akademik ve istatistiki tam metin dergi, 250.000 tam metin makale bulunmaktadır.

(Islamic Studies &Arabic Litarature) veritabanı, İslam araştırmaları ve Arap edebiyatında uzmanlaşmış yüzlerce e-kitap ve bildiri, dergiler, tezler ve Arapça, İngilizce, Fransızca uluslararası tezlerin Arapça değerlendirmelerini sunar.


Ebsco e-Books Academic Collection

 

EBSCO eBook AC dünyadaki en geniş kapsamlı multi disipliner tam metin elektronik kitap veri tabanıdır. EBSCOhost platformu üzerinden kolay kullanım özellikleriyle araştırmacıların ihtiyaç duyduğu gerçek anlamda akademik bir elektronik kitap veri tabanıdır. Tüm disiplinlerde (hukuk, tıp, psikoloji, mühendislik, tarım, fen, edebiyat, işletme, siyaset bilimi, eğitim, güzel sanatlar, mimarlık, v.b. ) 450’den fazla akademik yayıncının elektronik kitaplarına erişim mümkündür. MIT Press’ten Taylor & Francis’e bir çok önemli yayıncının kitaplarına mobil araçlarla erişim imkanı vardır.

Detaylı bilgi: https://www.ebscohost.com/ebooks/academic/subscriptions/academic-ebook-subscriptions

EBSCO Dentistry & Oral Science

EBSCO tarafından sunulan Dentistry & Oral Sciences Source veritabanı, Diş Hekimliği disiplinindeki araştırmalar için hazırlanmış tam metin veritabanıdır. Diş hekimliği alanında uzman bir başvuru kaynağıdır. Ayrıntılı  indekslemesinin yanı  sıra bu disiplindeki en  çok okunan akademik dergileri ve kitapları  tam metin olarak sunan Dentistry & Oral Sciences Source™ veritabanında;

  • Diş  Hekimliği ile ilgili  260  tane  tam metin  akademik dergi  mevcuttur; bunlardan  240  tanesi hakemli tam metin dergilerdir.
  • Diş Hekimligi ile ilgili 350’den fazla derginin künye ve özet bilgileri (indeks ve abstract) mevcuttur; bunlardan 289 tanesi hakemli dergilerdir.
  • 31 tane tam metin kitap bulundurur,
  • Tam  metin  erişim  adreslerinin  yer  aldığı  120'den  fazla  dergi  içerisindeki  taranabilir  atıfları içermektedir.
  • Aylık bazda yeni tam metin akademik dergiler (hakemli) eklenecektir.

Başlık listesi: https://www.ebscohost.com/titleLists/ddh-coverage.xls

Konularına göre başlık listesi: https://www.ebscohost.com/titleLists/ddh-subject.xls  

Detaylı bilgi: https://www.ebscohost.com/academic/dentistry-oral-sciences-source

BioONE

Biyoloji, ekoloji ve çevre bilimi alanlarında yayınlanan 191 derginin online olarak bir araya getirmiş bir platformdur. Günümüzde hayatî önem taşıyan bir çok konu başlığı; iklim değişikliği, ekolojik ve bio-çeşitliliğin korunması ve doğal kaynakların yönetimi gibi içerikleri sayesinde öğrenciler, fakülteler ve araştırmacılar için önemli bir kaynaktır.

İçerik:

• 146’dan fazla yayıncıdan 191 tam-metin dergi bulunmaktadır.

• Bunlardan 134’si ISI’da indekslenmektedir.

• 62 online dergi sadece BioOne Complete’da bulmaktadır.

• İçeriğinde sayısı her gün artmakta olan 135.000’den fazla tam-metin makale bulunur.

• HTML ve PDF Formatı mevcuttur.

CAB Direct Online

CAB eBooks dünya uzmanları tarafından hazırlanan içeriği ile “Yaşam Bilimlerindeki” en temel çalışmaları sizlere sunar. CAB eBooks’un tüm içeriği CAB Abstracts tarafından indekslenmektedir. eKitap dolaşımı kolay PDF dosyaları ile sunulmaktadır.
Genel Kapsam:
Tarım
Hayvan ve Veterinerlik
İnsan, Gıda ve Beslenme Bilimleri
Bitki Bilimleri
Çevre Bilimleri
Cab eBooks 21 konu başlığını içeren koleksiyonu bir araya getirir:
Agricultural Science, Animal Husbandry, Applied Agriculture & Farming, Aquaculture & Fish Science, Botany & Plant Science, Conservation & Biodiversity, Dietetics & Nutrition, Ecology & Climate Change, Entomology, Forestry, Horticulture, Irrigation, Microbiology & Parasitology, Pest Control, Plant pathology, Plant Reproduction, Public Health, Rural Development, Soil Sciences, Tourism & Hospitality, Veterinary Science

 

İdeal Online Süreli Yayın Veritabanı

İdeal Tıp Kitapları Veritabanı

İdealonline, araştırmacıların Türkiye’de yayımlanmakta olan her türlü bilgi kaynaklarına hızlı, kolay ve zamandan bağımsız bir şekilde erişebilmelerini ve eriştikleri bilgilerden etkili bir şekilde yararlanmalarını sağlayacak veri tabanları oluşturmaktır.

İdealonline veri tabanları, İdeal Kültür’ün iş birliği içerisinde olduğu yayıncı ortakları tarafından yayınlanan bilimsel ve teknik içeriğin keşfedilmesi ve bunlara erişilmesi için önemli bir kaynaktır. Özellikle Türkçe içeriğin uluslararası standartlarda ve güçlü bir sistemle kullanıcılarına ulaştırmaktadır.

İdealonline içerisinde 5 ayrı veri tabanı vardır:

  • Akademik Dergiler
  • Popüler Dergiler
  • İdeal Tıp Kitapları
  • Konferans & Armağanlar
  • İdeal eKitap

UpToDate

UpToDate Tıp veritabanı, 25 Uzmanlik alaninda6300’den fazla uzman doktor tarafindan hazirlanan 10.500’den fazla konu icerigine erisim sunmakta olan kanita dayali bir klinik karar destek sistemidir.  UpToDate; surekli guncellenen, kanita dayali klinik bilgilerle donatilmis ve kullanimi kolay arayuzu ile dunyanin en cok kullanilan klinik bilgi kaynaklari arasinda yer almaktadir.  Doktorlar tarafindan hastalik teshisinde bulunulmasi, tedavi plani hazırlanmasi ve klinik bilgilerin hizli ve etkin sekilde paylasilmasina olanak verecek sekilde tasarlanmistir.

Springerlink Nature

Artstor Digital Library

ARTstor seçkin müzeler, fotoğraf  arşivleri,  uzman ve sanatçı koleksiyonlarindan; sanat, mimari, beşeri bilimler ve fen bilimleri konularında, 2 milyondan fazla yüksek çözünürlükteki görüntü içeriğine erişim vermektedir. 

Bugün 45'den fazla farklı ülkedeki 1400 kurum, öğrenimlerini ve araştırmalarını ARTstor içerisindeki yüksek çözünürlükteki görsel materyaller aracılığıyla gerçekleştirmektedir.  

Kapsamı : Antropoloji, Arkeoloji, Mimarlık, Sanat Tarihi, Moda ve Kostüm, Edebiyat, Din, Tiyatro, Dünya Tarihi ve daha birçok konuda yüksek çözünürlükte görsel içerik

ARTstor Turkce brosur: http://www.geminiltd.com.tr/images/userfiles/artstor_brosuru.pdf 

ARTstor Turkce sunum: http://www.geminiltd.com.tr/images/userfiles/ARTstor_sunumu.zip 

ARTstor Blog:  www.artstor.org/blog 

Demo: https://www.youtube.com/user/artstor  

Kullanim kilavuzu : http://www.geminiltd.com.tr/images/userfiles/artstor_kullanim_kilavuzu%20(1).pdf 

Konu rehberleri : http://www.artstor.org/content/subject-guides  

SOBİAD

(Sosyal Bilimler Atıf Dizini)

Sobiad Sosyal Bilimler Atıf Dizini Hakkında: Sobiad, Sosyal Bilimler alanında yayınlanan 570 derginin indekslendiği,atıflarının bulunduğu bir veritabanıdır ve aynı zamanda Türkiye merkezli en çok sosyal bilimler makalesinin bulunduğu milli bir indekstir.
 
Sobiad'da;
*  570 adet dergi bulunmaktadır.
*  170,281 adet makale bulunmaktadır.
*  3,382,514 adet atıf bulunmaktadır.
*  dergi,makale ve atıf sayıları gün geçtikçe artmaktadır.
 
Sobiad (Sosyal Bilimler Atıf Dizini), en basit arayüzü hedefleyerek kullanıcıların atıflarını bulmasına olanak sağlayacak yardımcı araçlar sunmaktadır:
*  Atıfta ara,İçerikte ara, olmak üzere 2 farklı arama seçeneği mevcuttur.
*  Arama sonuçlarında yıllara göre sıralama seçeneği mevcuttur.
*  Her makale için yazar,özet,sayı,yıl,tür gibi bilgiler arama sonucundan makaleye tıklanarak erişilebilir, makaleler indirilebilir.
*  Kurumsal başvuru alınır ve kurumsal kullanım uygulanır.
*  Kurumsal kullanım sayısı ve makale indirme sayıları istatistik raporu olarak kuruma sunulur.
*  www.sobiad.com mobil uyumlu bir sitedir.

Index Islamicus - Brill

İçerik : İslam ve Müslüman dünyası ile ilgili tüm konu alanlarını kapsayan yayınların uluslararası sınıflandırılmış bibliyografik bilgilerine, farklı Avrupa dillerinde erişim saglanmaktadir. 1905’den günümüze, 475,000 den fazla kayda ve 3000’den fazla dergiye erişim bulunmaktadır. Index Islamicus tek başına temel bir kaynak değildir. Diğer kaynak ve literatürler için rehber niteliğinde; din, kültür ve Müslüman dünyası ile ilgili araştırma yapmak isteyen kullanıcılara yardımcı olmak üzere tasarlanmış, kapsamı sürekli büyümekte olan kitap, dergi makalesi ve haber kaynaklarından oluşturulmuş oldukça geniş kapsamlı bir veritabanıdır. Index Islamicus içerdiği yayınları, karışık sınıflama ve eş anlamlı sözcükler sözlüğünü kullanarak görüntülemektedir. Bu sınıflandırmaların bir çoğu oldukça çeşitlidir – ‘Modern Türk Tarihi’ ve ‘Türk Milliyetçiliği’ gibi İslam ile direkt ilişkin olabilecek konularda da bilgiler yer almaktadır.

Kullanım kılavuzu: http://www.geminiltd.com.tr/dosyalar/Brill%20kullanim%20kilavuzu.zip

İcerik listesi : http://www.geminiltd.com.tr/dosyalar/index_islamicus_icerik_listesi.pdf

Brosur : http://www.geminiltd.com.tr/dosyalar/Index_Islamicus_Online.pdf

IGI Global

IGI Global yayinevi uygulamali teknoloji alaninda bilimin tum dallarini kapsayan 3400+ guncel e-kitabi (2000-2017) ve 180+ dergiyi  erisime sunmaktadir. Konular Yazilim, İş idaresi, Ekonomi,  Bilgisayar, Mühendislik,    Eğitim,   Çevre, Akilli Teknolojiler,  E-Devlet,  Bilgi Yonetimi ve Kütüphanecilik,   Medya ve İletişim, Genetik, Tıp ve sağlık koruma,   Güvenlik ve Adli Tıp, Etik, Hukuk ve Sosyal Bilimler'dir.

 


Elsevier Freedom Collection

 

 

Abonelik son 5 yıl içinde (2012-2017) Elsevier tarafindan yayınlanmış tum e-kitapları kapsamaktadır.

Kitap Listeleri için tıklayınız.

Tanıtım broşürü için tıklayınız.

 

 

EBSCO CINAHL   

 

 

Hemşirelik, ebelik ve sağlık hizmetleri alanlarinda birincil danışma kaynağı olan Cinahl veritabanı Hemşirelik ve hasta bakımı ile ilgili temel danışma kaynağı olmakla birlikte 1,300'den fazla tam metin dergi içeriğine erişim sağlamaktadır.

 

 

 

 

ELSEVIER CLINICAL KEY

 

Tıp uzmanları için özel olarak tasarlanmış ClinicalKey, uzmanların bilgiyi ve cevapları nasıl aradıklarını anlamak için tasarlanmış ilk akıllı klinik bilgi motorudur.

Clinical Key, cevap verme hızınızı maksimize etmek için tasarlanmıştır. Günümüzde, karşınıza, incelemek zorunda kalacağınız yüzlerce sonuç getiren aramalar yeterli değildir. Clinical Key, bu sorunu, karşınıza önce klinik acıdan en ilgili sonucu getirerek ve değerli vaktinizi koruyarak çözmekte, bu vaktin, hasta sonuçlarının iyileştirilmesine harcanmasına yardımcı olmaktadır.

Clinical Key, bunu, Elsevier’in tüm tıbbi ve cerrahi içeriğini – 900’den fazla kitap, 500’den fazla en saygın dergi ve 9000’den fazla cerrahi ve tıbbi müdahale videosu – bir araya getirerek ve bunu, uygulama rehberleri, hastaları eğitici broşürler ve MEDLINE’ın tamamı gibi diğer değerli içerikle birleştirerek gerçekleştirmektedir.

Ayrıca:

 1)Çıktı alma

 2)PDF içeriklerine erişim ve download

 3)Resimleri otomatik sunuma ekleme: Presentation Maker

 4)Arama sonuçlarınızdaki içerikleri daha sonra okumak için okuma listenize ekleme: Reading List  gibi özellikleri vardır.

  

HİPERLİNK E-KİTAP

 

 

Akademisyenler, bilim insanları, ögrenciler ve meraklıların, akademik bilgiye hızlı ve kolay erişimini gerçekleştirmek amacıyla, HiperLink tarafından gelistirilmiş

Türkiye’nin ilk Türkçe e-kitap veri tabanıdır.Basit ve detaylı arama seçenekleri, tam metin içinde arama yapma, not alma, otomatik kaynakça gösterme, telif hakları kapsamında çıktı alma, ilgili alanları kopyalama, kullanıcıların kendi e-kütüphanesini olusturabilme gibi birçok özelligiyle kullanıcılara kolaylık sağlamaktadır.

Askeri Bilimler, Astronomi ve Uzay,Bilgisayar, Çevre Bilimleri, Dil ve Edebiyat, Egitim, Ekonomi ve Finans, Enerji, Felsefe, Psikoloji ve Din, Fizik, Genel Çalısmala, Güzel Sanatlar, Hukuk, Isletme ve Yönetim, Kimya, Kütüphanecilik, Matematik ve Istatistik, Medya ve Iletisim, Mimarlık ve Tasarım, Mühendislik ve Teknoloji, Müze ve Kültürel Çalısmalar, Müzik, Politika ve Uluslararası Iliskiler, Sosyoloji, Spor, Seyahat ve Turizm, Tarih, Tarım ve Biyoloji, Tıp alanlarında 8.000'den fazla e kitap sunmaktadır.

EndNote

 

 

Kurulum ve kullanım için:

http://79.123.199.196/Login.aspx adresinden kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yaparak EndNote'yi indirebilirsiniz.

(Kullanıcı adı: .....@odu.edu.tr     Şifre: @odu.edu.tr uzantılı email şifreniz)

Detaylı Bilgi için Tıklayınız. 

 

TÜBİTAK ULAKBİM EKUAL KAPSAMINDAKİ VERİTABANLARI 

 

 

Nature Publications Journals

Tıp personeli, tıp endüstrisi, sağlık hizmetleri ve eczacılık alanları için geniş kapsamlı bir veri tabanıdır. Micromedex, ilaçlar, ilaç hammaddeleri, ilaçların hastalıklarda kullanımı, yan etkileri, kullanım dozları, bitkisel ilaçlar, acil tıp, alternatif tıp, toksikoloji, akut bakım, hasta eğitimi, kimyasallar v.b. konuları içermektedir.
Nature Journals All (44 Nature dergisi) + Academic Journals All (41 dergi) + PMJ All (48 dergi) + Nature Methods +Nature Protocols

 

ProQuest Dissertations & Theses

"ProQuest Dissertations and Theses Global" dünyanın en kapsamlı tez ve bitirme  ödevi koleksiyonudur. ProQuest Dissertations and Theses Global, dünyanın her  tarafından 1743'ten günümüze milyonlarca aranabilir tez bibliyografik künyesi  yanında PDF biçiminde indirilebilen bir milyondan fazla tam metin tez ve bitirme  ödevi içerir. Veritabanı 1997'den bu yana eklenen tezlerin çoğunun tam metnini ve  daha eski lisans çalışmaları ile ilgili güçlü bir geriye dönük tam metin kapsamı  sunmaktadır. Temmuz 1980'den beri yayımlanan her tez yazarı tarafından kaleme alınmış 350  kelimelik bir özet içermektedir. 1988'den beri yayınlanan master tezleri 150  kelimelik özet içermektedir. 1637'den bu yana yazılan tezler için basit  bibliyografik künyeler bulunmaktadır.

 

 

 

Turnitin İntihal Tespit Programı

(Öğrenci Tezleri ve Ödevleri için)

 

Öğrenci ödevleri ve projelerinde intihalleri ve usulsüz alıntıları engellemek amacıyla kullanılan web tabanlı sistemdir. Sisteme yüklenen ödev, proje vb çalışmalar çok geniş bir veri havuzdaki kaynaklarla otomatik olarak karşılaştırılır ve alıntılar, benzerlikler,usulsüz kaynak kullanımları tespit edilerek bir benzerlik raporu oluşturulur. Turnitin'in veri havuzunda akademik veritabanları, dergiler ve yayınlara ek olarak, 200 milyondan fazla öğrenci ödevi ve 17 milyardan fazla web sayfası bulunmaktadır.

 

 

 

 

Jstor

 Erişim sağlanan koleksiyonlar:

Arts & Sciences I, Arts & Sciences II, Arts & Sciences III, Arts & Sciences IV, Arts & Sciences V, Arts & Sciences VI, Arts & Sciences VII, Arts & Sciences VIII, Arts & Sciences IX, Arts & Sciences X, Arts & Sciences XI, Arts & Sciences XII, Arts & Sciences XIII, Arts & Sciences XIV, Arts & Sciences XV, Life Sciences, Business IV, Ecology & Botany II, Ireland Collection, Jewish Studies Collection, Hebrew Journals Collection, Sustainability Collection  

Ve ilgili koleksiyonlar içerisinde aşağıdaki özel konu paketlerine erişim sağlanabilmektedir:

Asia, Biological Sciences, Business & Economics, Business I, Business II, Business III, Ecology & Botany I, Health & General Sciences, Iberoamerica, Language & Literature, Mathematics & Statistics, Music, Music Legacy, Religion & Theology

Veri tabanı ile ilgili detay bilgilere ve kullanım kılavuzuna http://cabim.ulakbim.gov.tr/ekual/e-veri-tabanlari/ adresinden erişebilirsiniz. 

How to use Jstor ? 

How to Search JSTOR ? 

Using the JSTOR Platform 

 

Wiley

 

1997 yılından günümüze ticaret, maliye, yönetim, kimya, bilgisayar bilimi, yerbilim, eğitim, mühendislik, hukuk, yaşam bilimleri, tıp, matematik, istatistik, fizik, psikoloji alanlarında Wiley-Blackwell tarafından yayımlanan 1.367 tammetin dergiye genel olarak 1997'den günümüze erişim olanağı sağlar.

 

CAB 

 

 736 Dergi

 Lisans Koşulları

 Yardım

 

 EBSCOHOST 
Academic Search Complete 
Business Source Complete 
DynaMed 
Applied Science & Business Periodicals 
Retrospective Index 

Education Index Retrospective
Applied Science & Technology Index Retrospective
MasterFILE Complete
Newspaper Source Plus

Social Sciences Index Retrospective: 1907 – 1983

 

-Academic Search Complete: Tüm disiplinlerdeki akademik kurumlar için tasarlanmış tam metin veri tabanıdır.

-Business Source Complete: İşletme, iktisat, uluslararası ilişkiler, siyaset bilimi ve kamu yönetimi konulu konularında kapsamlı veri tabanıdır.

-DynaMed: Hastalıklar hakkında kanıta dayalı bilgi veren veri tabanıdır.

-Applied Science & Business: Mühendislik disiplinin yanı sıra, bilgisayar teori ve sistemleri hakkında bilgi içeren veri tabanıdır.

-Social Sciences Index Retrospective: 1907 – 1983: 

 İçerik Listesi: https://www.ebscohost.com/titleLists/ssir-coverage.xls

 Detaylı Bilgi: https://www.ebscohost.com/archives/wilson-archives/social-sciences-index-retrospective

 

 12505 Dergi

 Yardım

 Lisans Koşulları 

 

 

 

Emerald eJournals Premier Koleksiyonu 

 

 

Ağırlıklı olarak yönetim bilimleri alanında yayın yapan Emerald Yayınevi'nin bütün e-dergilerini içeren Emerald Premier eJournal Koleksiyonu; 306 adet e-dergi ve 13 konu başlığı içermektedir.

 309 Dergi

 Emeral Premier İçerik ve Kullanım Sunumu

 

 

IEEE

 

İçeriği elektrik-elektronik mühendisliği, bilgi teknolojisi, bilgisayar, biomedikal mühendisligi, fizik vb. konularda tam metin erişim vermekle birlikte veri tabani IEEE ve IEE' nin dergi, konferans ve standartlarını içermektedir.

 413 Dergi 
 1220 Konferans Serisi 
 3341 Standart

 Yardım

 IEEE Digital Library Hakkında

 EEE Kullanım Kılavuzu

 Lisans Koşulları 

 

 

 

 

iThenticate

 

Üniversiteler başta olmak üzere bütün kurum ve kuruluşlarda hazırlanacak tez, proje, ödev ve belgeler ile akademik düzeyde üretilecek makalelerdeki kopyacılık (intihal) oranının otomatik olarak tespiti için kullanılmaktadır.

 iThenticate İntihal Veri Tabanı Kullanım Kılavuzu
 iThenticate Document Viewer Benzerlik Raporu Kılavuzu
 Başlangıç Kılavuzu
 Yönetici Kılavuzu

 Lisans Koşulları 

 

 

Mendeley 

 

 Referans Yönetim Sistemi

 MIE Hakkında

 Mendeley
 Kullanım Kılavuzu
 Mendeley LibGuide 
 Mendeley Destek

 

 

OVID-LWW

 

 Tıp ve ilgili bilim dalları ile ilgili LWW dergilerini tam metin olarak kapsar. 

 Yardım
 OVID-My Workspace
 Kullanım Videoları
 Tanıtım Broşürü
 OVID Poster
 İstatistik Alma

 376 Dergi

 

 

 

ScienceDirect

 

Fen bilimleri teknoloji ve tıp alanlarındaki Elsevier tam metin dergi koleksiyonudur.

Kullanım Kılavuzu(Tr) 
Kullanım Kılavuzu(Eng) 
Yönetici Araçları 
Diğer Dokümanlar

2261 Dergi 

Lisans Koşulları 

 

 

 

Scopus

 

Disiplinler arası, dünyanın en büyük abstrakt veri tabanlarından biridir. Scopus 1960'lardan itibaren abstrakt bilgileri ile 1996 yılından itibaren atıf bilgilerini bir ortamda sunan veri tabanıdır.

Kullanım Kılavuzu(Tr)
Kullanım Kılavuzu(Eng)
Yönetici Araçları
Web Servisleri
Elsevier Scopus APIs
How To Guides

Lisans Koşulları

 

 

 

SpringerLink 

 

 2151 Dergi
 483 Açık Erişimli Dergi

 Kullanım Kılavuzu(Tr)
 Eğitici Videolar ve Dokümanlar
 Yazarlar için
 Makale Yazım Kuralları
 Manuscript Hazırlama Rehberi
 Uzaktan Erişim
 SpringerLink Remote Access End User
 Springer Uzaktan Erişim

 İstatistik Alma

 Lisans Koşulları

 

 

 

Taylor & Francis

 

 

 Birçok bilim dalında yer alan tam metin veri tabanıdır.

 Online Kullanım Klavuzu 

 Platform Güncellemesi Duyuru Metni 

 2173 Dergi

 Yardım 
 Bilgi Dokümanı

 Lisans Koşulları

 

 

Web of Science  

 

 Bibliyografik/Atıf 

 Yardım
 Web Servisleri
 İstatiktik Alma  Adımları
 Web Of Science (APIs)
 Web Of Knowledge

 Lisans Koşulları

 T.C. Ordu Üniversitesi © 2015 Cumhuriyet Yerleşkesi PK 52200 Merkez / ORDU Telefon : 0 ( 452 ) 226 52 00
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı